Урок№
Тема: Контрольна робота № 1
Казки народів світу
Цілі: закріпити знання учнів, виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивати пам'ять, образне й логічне мислення; формувати вміння відповідати на питання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховувати на матеріалі літератури повагу до загальнолюдських цінностей.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Пояснення вимог до виконання тестових завдань
І рівень
Тестові завдання
Кожна правільна відповідь 0,5 бала
1. Всесвітня література — це:
а) сукупність усіх національних літератур;
б) національна література певного народу;
в) записана вченими усна народна творчість кожного народу.
2. Бувають такі види народних казок:
а) про людей, про рослин, про тварин;
б) про тварин, чарівні, побутові;
в) про пригоди, про фантастику, про історію
3. Влучний вираз повчального змісту, що має висновок – це…
а) загадка; б) приказка; в) прислів’я.
4. Укажи, який з наведених прикладів є приказкою:
а) Рука руку миє, а обидві чисті;
б) Рука руку миє, а обидві обмивають обличчя;
в) Рука руку миє.
5. Хто такий Чандарава?
а) сміливий
вовк;
б) хитрий лис;
в) брехливий шакал
6. з якою метою покинув Іссумбосі своїх батьків:
а) хотів пригод;
б) хотів працювати:
в) одружитися;
7. Замість дракона й фенікса Малян зобразив імператорові:
а) жабу й курку; б) ящірку та горобця; в) змію та півня;
8 Для Синдбада-Мореплавця характерними були такі риси вдачі:
а) мудрість, дотепність, патріотизм;
б) допитливість, кмітливість, сміливість;,
в) щирість, задушевність, прагнення до спокійного життя.
ІІ рівень
Кожна правільна відповідь 2 бала
Завдання по карткам
В-1 1.Що таке УНТ? Назвіть види усної народної творчості. 2.Напишіть твір – мініатюру за прислів’ям: « Правда як олія: завжди поверх випливає»( француз.) 3.За що жорстоко покарали шакала у казці «Фарбований шакал»? 4.Охарактерезуйте Маляну
|
В-2 1.Що таке казка? Які її особливості? Які бувають казки? 2.Напишіть твір – мініатюру за прислів’ям: «Найкраще, що є у людини,-це вірний друг»( арабська) 3 Як закінчилася казка «Іссумбосі, або Хлопчик-мізинчик»? 4.Охарактерезуйте Синбада |
ІІІ ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ
Урок№
Тема: Контрольна робота № 2
Літературна казка
Мета: повторити й узагальнити навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції; розвивати навички усного та писемного мовлення, творчі здібності учнів, пам’ять; виховувати почуття справедливості, поваги до людей добрих та працьовитих.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
III. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до написання тестів і виконання тестових завдань
І рівень Тестові завдання (кожна правільна відповідь 0,5 бала)
1.В якій країні народився Г. Х. Андерсен?
А) Дания б) Франція в) Німетчина
2 У вступі до поеми «Руслан і Людмила» Пушкін уславив:
А)Народну казку Б)Свою няню В)Поему « Руслан і Людмила»
3. Зла цариця в «Казці про мертву царівну та сімох богатирів» Олександра Пушкіна перемовлялася із чарівним:
а)
яблуком;
б)
люстерком; в) черевичком;
4. Автором казки «Соловейко» є:
а) Ганс
Крістіан Андерсен;
б) Шарль Перро;
в) Оскар Уайльд;
г) Олександр Пушкін
5. Слова «Я люблю твоє серце більше, ніж корону» (казка Ганса Крістіана Андерсена «Соловей») промовив:
а)
імператор;
б) камергер;
в) справжній соловей;
6. Хлопчика-зірку в зимовому лісі (Оскар Уайльд «Хлопчик-зірка») знайшли
а) двоє
ведмежат;
б) двоє мисливців;
в) двоє лісорубів.
7. У сім’ї Лісоруба Хлопчик-зірка найбільше любив:
а) батька; б) матір; в) себе .
8. «Обличчям він став схожий на жабу, а тіло його вкрилось лускою, як у гадюки» (казка Оскара Уайльда «Хлопчик-зірка») тому, що
а)
хлопчик-зірка відмовився від рідної матері й прогнав її геть ,посоромившись її;
б) він знущався зі своїх названих братів і сестер;
в) хлопчик виколов кротові очі гострим шпичаком з очерету ;
ІІ рівень
Кожна правільна відповідь 2 бала
В-1 1.Що таке літературна казка? Запишіть назви відомих вам літературних казок та їх авторів. 2.Розкажить факти біографії О.Пушкіна 3.Чим царівна заслужила гарне ставлення до себе сімох богатирів ?
4. Чого навчає казка Оскара Уайльда « Хлопчик – зірка»? |
В-2 1.У чому полягає відмінність між народною та літературною казкою.
2. Розкажить факти біографії Андерсена
3.Розкажіть про подорож Царевича Єлісея, як йому вдалося знайти наречену?
4. Чи заслуговує Хлопчик- зірка прощення і любові батьків ?
|
Підведення підсумків
Урок№
Тема: Контрольна робота №3
За творчістю Дж.Кітса, Й.В.Гете, Г.Гейне, Е.Сетона- Томпсона
Мета: перевірка рівня знання учнями фактичного матеріалу, основних понять і вмінь самостійно пояснювати їхню сутність, приводити найбільш переконливі аргументи до своїх суджень
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2 Мотивація учбової діяльності учнів, повідомлення теми, мети й завдань уроку.
Тестові завдання
Початковий рівень ( по 0,5 балів за кожну вірну відповідь)
1 Що таке пейзаж у літературі?
а) художній опис природи б) опис природи
в) розповідь про зміни у природі г)художній опис тварин
2. Тема- це
а) головна думка твору б) головні герої
в) те,про що йдеться у творі г)художні засоби
3.Головна думка вірша Й.В.Гете «Нічна пісня подорожнього»
а) треба більше мандрувати б) треба жити в гармонії з природою
в) краса гір неперевершена г)уночі в горах ночувати небезпечно
4. «Поезія землі» у вірші Дж.Кітса означає
а) красу природи б) майстерність поетів
в) назву книги г) невтомну працю хлібороба
5. У вірші Г.Гейне «Задзвени із глибини…» ліричний герой звертається до:
А. Весняного вітерцю
Б. Ясного сонечка
В. Вранішньої зорі
Г. Пісеньки весни.
6 Події оповідання Е.Сетона –Томпсона «Лобо» відбуваються:
а) в преріях Мексики б) в степах України
в) на альпійській рівнині г)в саванні Африки
7.Коли Лобо потрапив у неволю, він не покликав на допомогу тому, що
а) вважав це марним б) сподівався впоратися сам
в) був гордим г)був пихатим
8.Оповідач – мисливець, піймавши Лобо, відчував:
а) радість і гордість б) байдужість
в) захват г)жалість
ІІ Рівень
В-1 1 Який настрій відчувається у вірші Й.В.Гете «Нічна пісня мандрівника»? 2. Схарактеризуйте оповідача з оповідання «Лобо». 3. Який епізод твору Е.Сетона – Томпсона «Лобо справив на тебе найсильніше враження? Чому?
4. Напишіть розгорнуту відповідь на питання (4-5 речень): «Чого мене навчили твори про природу» (На прикладі улюбленого твору)
|
В-2 1 Який настрій відчувається у вірші Г.Гейне «Задзвени із глибини…» 2. Чи був оповідач гідним суперником Лобо ? 3. Який епізод твору Е.Сетона – Томпсона «Лобо справив на тебе найсильніше враження? Чому?
4.Напишіть розгорнуту відповідь на питання (4-5 речень): «Чого мене навчили твори про природу» (На прикладі улюбленого твору)
|
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
УРОК №
Тема. Контрольна робота № 4
Творчість М. Твена, Е. Портер
Цілі: навчальна: закріпити знання учнів, виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам'ять, образне й логічне мислення, вміння відповідати на питання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними і судженнями; виховна: виховувати на матеріалі літератури повагу до загальнолюдських цінностей.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконують усі завдання)
Тест
Початковий та середній рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)
1. Справжнє прізвище Марка Твена:
а) Віллі Боуен; б) Том Бленкеншип;
в) Семюел Клеменс; г) Джон Пендлтон.
2. Том Сойєр залучив хлопців до фарбування паркану:
а) пообіцявши поділитися з ними своїми скарбами;
б) зробивши вигляд, що це дуже приємне заняття;
в) сказавши, що може їх побити;
3. Коли Том і Беккі заблукали в печері, на них напали:
а) кажани; б) сови; в) щури; г) павуки.
4. Псевдонім Марк Твен означає:
а) право руля; б) мірка два;
в) віддати швартові; г) повний уперед.
5. Том і Гек вночі пішли на кладовище:
а) щоб випробувати свою сміливість;
б) бо побилися з хлопцями об заклад;
в) щоб випробувати «ліки» від бородавок.
6. До приїзду в дім тітки Поллі дівчинкою Полліанною опікувалися:
а) Товариство Червоного Хреста; б) Жіноча допомога;
в) бабуся й дідусь; г) працівники дитбудинку.
7. Полліанні в пожертву замість ляльки прислали:
а) ранець; б) лижі; в) милиці;
8. Що сподівалася побачити Полліанна у своїй новій кімнаті?
а) багато іграшок;
б) картини та килими;
в) велике ліжко.
В-1
1.Що таке повість, її особливості? 2. Перекажить будь яку історію Полліанни 3.Дати характеристику Тому 4 Закінчіть думку за правилами «гри в радість». -Мої батьки забороняють мени грати за комп’ютером більше години в день… -Замість поїздки на море мене відправлять до бабусі у село… -Я сподівався отримати за контрольну з математики 10, а отримав 6… - Моїй молодшій сестрі весь час щось купують, а мені нічого…
|
В-2
1.Що таке роман, його особливості? 2.Перекажить будь яку історію Тома 3.Дати характеристику Полліанні 4 Закінчіть думку за правилами «гри в радість». -Мої однокласники постійно дають мені якісь прізвиська… -Коли я хочу солодкого мені не купують.. -Мого батька звільнили з роботи і він тепер не купить мені планшет… - Мене весь час сварять за погані оцінки… |
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Урок№
Тема. Контрольна робота№5
Сила творчої уяви
Мета: перевірити знання учнів з теми «Сила творчої уяви », використовуючи «Літературний диктант»; виявити, які складові навчального матеріалу вони засвоїли, а які викликали труднощі і потребують корегування; виховувати в учнів прагнення вдосконалювати знання, вимогливість до рівня власних знань.
Хід уроку
І. Повідомлення теми та мети уроку
ІІ. Ознайомлення учнів із завданнями.
Виконання роботи
1. Автор «Аліси в Країні Див» був:
А) біологом й істориком; Б) фізиком і мовознавцем; В) математиком і літератором
2. Прообразом Аліси в книзі Л. Керролла «Аліса в Країні Див» стала:
А) донька Льюїса Керролла; Б) племінниця письменника; В) дочка ректора.
3. Аліса потрапила в Країну Див, тому що…:
А) туди її запросив Капелюшник; Б) побігла за Білим Кроликом; В) випадково упала в яму;
4. Чеширський Кіт знаменитий:
А)здатністю раптово з'являтися й зникати; Б)своєю волелюбністю; В) своєю усмішкою.
5. У вірші М. І. Цвєтаєвої «Книги в червоній палітурці» згадується композитор:
А) Штраус; Б) Бах; В) Шуман.
6. Основна тема вірша «Книги в червоній палітурці» - це любов до…
А) сестри; Б) читання; В) життя
7. У вірші «Книги в червоній палітурці» дитинство порівнюється з:
А) раєм; Б) літом; В) піснею
8. В поезії Марини Цвєтаєвої згадуються персонажі творів:
А) О. Пушкіна; Б) Г.К. Андерсена; В) Марка Твена;
2 рівень
1 варіант 1.Розкажіть про Л. Керролла 2.Коротко перекажіть улюблений уривок з повісті – казки. Чому сподобався? 3.Чому « Алісу в країні див» називають повістю ? Доведіть 4. Як у вірші схарактеризовано пору дитинства? Обгрунтуйте відповідь . |
ІІ варіант 1.Розкажіть про М. Цвєтаєву 2.Коротко перекажіть улюблений уривок з повісті – казки. Чому сподобався? 3.Чому « Алісу в країні див» називають казкою ? Доведіть 4.Про які літературні твори йдеться у вірші7 З якими почуттями згадує про них поетеса? |
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Урок№
Тема. Контрольна робота №6
У колі добрих друзів
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу
Тип уроку: контроль знань
Хід уроку
І. Оголошення теми і мети уроку
Тести
1. Роальд Дал народився в родині:
а) шведів; б) норвежців; в) англійців;
2. Хто з героїв повісті співав пісні повчального змісту?
а) Чарлі Баккет; б) Умпа - Лумпи; в) містер Віллі Вонкі;
3.Віллі Вонкі був:
а) хитрим і підступним; б) строгим і скупим; в) енергійним і дивовижним;
4.З якої країни прийшла до нас казка «Капелюх чарівника»
а) Голландія; б) Франція; в) Фінляндія;
5.Який чарівний предмет знайшли герої казки про муми-тролів на вершині гори?
а) великий рубін; б) чарівний капелюх; в) чарівну книгу;
6. Приклад якої родини показує Т. Янсон на прикладі родини мумі – Троля?
а) гарної, дружелюбної; б) лінивої, сварливої; в) нецікавої, недружньої;
7. Чого найбільше всього чекав пан Пляшкер?
а). Понеділк б) Приходу гостей
в) Повернення Суботика
8. Коли Суботик виконував бажання, то …
а) Меншав у зрості
б).На його обличчі зникали сині крапинки
в) Він ставав дорослішим
1Назвіть факти біографії Т.Янсон
2.Перекажіть будь яку пригоду муми-тролів
3. Які «випробування» чекали на власників золотих квитків під час екскурсії на фабрику Віллі Вонки? Хто їх витримав ,а хто – ні? 4.Які поради батькам та й усім дорослим дає автор у казці «Чарлі і шоколадна фабрика»?
|
В-2 1.Назвіть факти біографії Роальд Дала
2.Перекажіть будь яку пригоду муми-тролів
3.На прикладі яких героїв казки «Чарлі і шоколадна фабрика» висміюються шкідливі звички дітей
4.Чому Віллі Вонка свою фабрику вирішив передати саме Чарлі Бекету?Які риси вдачі хлопчика сподобались чарівнику-кондитеру? |
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ