Веб-квест (webquest) — це проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету. Для веб-квесту характерний ретельний пошук "цікавинок", чітке виконання умов гри, складання надбань до віртуальної шухлядки.

 

Якщо ви любите цікаві завдання, головоломки, таємниці, хочете навчитися новим сервісам Інтернету, спробувати щось нове для себе і гарно  і з користю провести час, хочете самостійно здійснити пошуки інформації і поділитися результатами з іншими, то веб-квести саме для вас.

Веб-квест "Україна в житті і творчості зарубіжних письменників.

 

 

 

Літературна карта України багата на пам'ятні місця, де в різні часи перебували видатні митці слова, які цікавилися самобутньою культурою та героїчною історією українського народу. Генії ходили вулицями українських міст і сіл, милувалися краєвидами, які надихали їх на неповторну творчість.

 

 

 

Правила гри

 

Дорогі учні 9-10-их класів!

 

 

 

Ви погодилися стати учасниками квесту “Україна в житті і творчості зарубіжних письменників”. Я приготувала питання й завдання, які вам доведеться виконати, показуючи своє уміння орієнтуватися в Інтернеті. 

 

За виконання кожного завдання гравці будуть отримувати обумовлену кількість балів. Переможцями веб-квесту стануть гравці, які набрали найбільшу кількість балів.

 

Основні критерії результативності виконання завдань: точність, оперативність.

 

 

 

Щодня до 9.00 на блозі буде розміщено нове завдання.

 

 

 

Відповіді прийматимуться до 21.00.

 

 

 

Відповіді  на виконані завдання 1 - 4 надсилайте за допогою форми для відповідей, яка розміщена після завдань.

 



 

Відповідь на 5 завдання надсилайте на електронну адресу
У темі листа вказуйте своє прізвище.

 

 

 

Результати виконаних завдань ви наступного дня знайдете на сторінці "Результати веб-квесту". Там же ви побачите результати всього квесту.

На окремій сторінці наступного дня після виконання завдань ви можете передивитись правильні відповіді.

 



 

Удачі всім! Розпочинаємо !

 

 

 

Я пропоную вам взяти участь у веб-квесті й у формі гри ознайомитись з творчістю деяких письменників. Ви дізнаєтеся про українське коріння зарубіжних митців, про їхні особисті контакти з Україною. З'ясуєте, що українська тема була предметом творчих пошуків багатьох зарубіжних письменників.

12 лютого ми розпочинаємо нашу гру. Вона триватиме до 18 лютого. На вас чекають п'ять завдань, під час виконання яких вам доведеться бути кмітливими, творчими, уважними. Учасниками гри будуть всі бажаючі учні   1
0х класів.

Щоб стати учасником веб-квесту, потрібно зареєструватися. Завітайте до наступної сторінки "Давайте познайомимось" і заповніть анкету учасника веб-квесту. В кінці не забудьте натиснути кнопку "Готово". Реєстрація триватиме

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 1

 

Один з найвизначніших письменників Франції, історик, філософ, поет, він написав книжку «Історія Карла XII», яку до кінця XIX ст. було перевидано понад 100 разів. Дві сторінки в ній присвячено Україні та її гетьманові.

Вкажіть ім'я цього письменника та ім'я українського гетьмана, який згадується в творі.

Знайдіть цитату, в якій цей письменник описує Україну.

Розгадавши код за допомогою
сервісу, дізнайтеся, яким цей митець бачив гетьмана.  (схема №1)

 

 

 

Який англійський письменник також звертався до образу цього гетьмана? Вкажіть його твір.

 



Увага!
Надсилайте відповіді до 21.00. За це завдання ви можете отримати 6 балів.

 


Додаткове завдання (3 бали)

 


Зробіть невелику презентацію на тему "Образ ... (прізвище гетьмана) в живописі". Роботи відсилайте на електронну адресу

 

Завдання 2

 

Виконавши інтерактивну вправу, ви побачите портрет поета, який перебував певний час в Україні.

Назвіть ім'я і прізвище цього поета, яку національну літературу він представляє та назву збірки, написаної під враженням від перебування в Україні.

 

 

 

У цього письменника є ще один твір про Україну. В його основу поет поклав легенду про одне з українських озер. Вкажіть назву озера і твору, визначте жанр твору.

 

 

 

 

 

Легенда

 

Старі люди подейкують, що там, де зараз це озеро, колись було велике місто. А правив там добрий князь Туган, котрий мав давню дружбу з князем Мендог. Одного разу на землі Мендога напало невідоме військо, тож князь не міг покинути друга в біді. Зібравши воїнів, він рушив на підмогу. Та мав він тяжку думу, бо лишив без захисту рідне місто і доньку в ньому. І лихо таки спіткало: коли спустилась на землі ніч, ворог підступив до брами міста. Налякані мешканці кинулись за радою до князівської доньки, а та, за переказами, звела руки до неба і проказала такі слова: «Як оминути люту кару! Нас убережи від неї, Громовицею вразь з превисокої хмари, чи сховай під землею!». Кажуть, по тих словах, розступилася земля, а де було місто, розлилось велике озеро. Вороги всі по тому померли від страшного недугу.

 



 

Завдання 3

 

Розглянувши демотиватор, вкажіть, з якого твору ця цитата. Назвіть також автора і героя, якому належать ці слова.(Картинка№2)

 

 

 

Тепер знайдіть на сервісі YouTube відео автора Оксани Костюкевич тривалістю 5:36, яке названо іменем відгаданого вами автора, передивіться його і дайте відповіді на запитання:

 

  • на чию честь письменнику дали ім'я?
  • назвіть адресу, за якою проживала родина письменника з 1906 по 1919 роки;
  • який музей зараз там знаходиться?
  • яка з істин одного з героїв у відео на першому місці?

 

Завдання 4

 

Роздивіться хмару слів і знайдіть імена і прізвища шістьох зарубіжних письменників, що народилися в Україні.

 

 

 

 Скачайте таблицю.

Результати запишіть в таблицю і відправте на електронну адресу

 

Увага!

 

 

 

Надсилайте відповіді до 21.00. За це завдання ви можете отримати 6 балів.

 

 

 

Додаткове завдання (3 бали)

 

 

 

Спробуйте позначити на гугл-карті українські місця народження відгаданих вами зарубіжних письменників. Посилання на вашу карту відправляйте на вище названу адресу.

 

Рефлексія

 

 

 

Вікторина 

 

«Україна у житті та творчості зарубіжних поетів»

 

 

 

1. У 1820 році його вислали з Петербурга в Україну за волелюбні вірші. Роки, проведені на півдні, стали одними з найщасливіших: тут розвивалася творчість поета, яка подарувала читачам «Південні поеми», перші розділи «Євгенія Онєгіна». Тут з'явилося кохання, дружба з декабристами.

 

2. У 1825 році цей поет здійснив вимушену подорож на південь України, до Криму. Результатом стала збірка «Кримські сонети», що побачила світ у 1827 році.

 

3. Він приїздив в Україну 1900 року. Відвідав Київ, Кременчук, Полтаву, Харків. Особливий інтерес виявив до козацької минувшини, написав «Пісню про Правду», головним героєм якої став кобзар Остап Микитович Вересай.

 

4. Навесні 1850 року в Бердичеві відбулося вінчання всесвітньо відомого письменника і польської графині Евеліни Ганської. Це був... 

 

5. Українець за походженням, він народився на Полтавщині, закінчив гімназію в Ніжині, а потім поїхав у Петербург. Перші збірки своїх романтичних повістей присвятив Україні, широко використовуючи народну творчість.

 

6. Він народився в Житомирі 1853 року. Багата українська природа, фольклор назавжди закарбувалися в його пам'яті й стали мотивами багатьох творів, наприклад, «Сліпий музикант», «Діти підземелля». Після років поневірянь у Росії він повернувся у 1900 році в Україну, в Полтаву, і жив тут до самої смерті.

 

7. У 1891 році в Києві народився майбутній письменник, ім'я якому дали на честь архангела-покровителя міста. Жив на Андріївському узвозі, де тепер знаходиться музей. Завжди з повагою згадував Україну. 

 

8. Мрійливий юнак утік з глухої В 'ятської губернії в Одесу, бо мріяв про море, яке стало головним місцем подій більшості його творів. Та й останні роки життя письменник провів у Криму, де і похований. Це... 

 

9. У Ялті є музей, присвячений великому російському письменнику. Це колишня його дача, у якій минули останні роки життя. Україну він вперше відвідав 1888 року і говорив: «Я зачарований»... 

 

10. Життя знаменитої російської поетеси починалося неподалік Одеси 1889 року. Кожного літа з 1896 по 1916 рік вона відвідувала Севастополь, де жив її дід. Навчалася у Київській гімназії та на жіночих курсах, тут вийшла заміж.

 

11. Єврейський письменник народився у Чернівцях 1920 року в родині небагатого комерсанта. Тут навчався у народній школі, греко-латинській гімназії, пізніше в університеті. Тут почалася його літературна діяльність... 

 

12. Життя цього єврейського письменника було пов'язане з Україною. Він народився у Переяславі на Київщині, мешкав у Білій Церкві, Києві, Боярці. Київ зображував у своїх творах під вигаданою назвою «Єгупець». У листах з-за кордону завжди з теплотою згадував Україну.

 

 

 

Завдання №1

Завдання№2

Завдання№3