Урок№

Тема: Контрольна робота № 1

  Казки народів світу

Цілі:  закріпити знання учнів, виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції;  розвивати пам'ять, образне й логічне мислення; формувати вміння відповідати на питання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними судженнями;  виховувати на матеріалі літератури повагу до за­гальнолюдських цінностей.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

 Пояснення вимог до виконання тестових завдань

І рівень

Тестові завдання

Кожна правільна відповідь 0,5 бала

1. Всесвітня література — це:

а) сукупність усіх національних літератур;   

б) національна література певного народу;

в) записана вченими усна народна творчість кожного народу.

2. Бувають такі види народних казок:

а) про людей, про рослин, про тварин;

б) про тварин, чарівні, побутові;

в) про пригоди, про фантастику, про історію

3.  Влучний вираз повчального змісту, що має висновок – це

     а)  загадка;       б)  приказка;     в)  прислів’я.

4. Укажи, який з наведених прикладів є приказкою:

     а)  Рука руку миє, а обидві чисті;

     б)  Рука руку миє, а обидві обмивають обличчя;

     в)  Рука руку миє.

5. Хто такий Чандарава?

а) сміливий вовк;     
б) хитрий лис;    
в) брехливий шакал

6. з якою метою покинув Іссумбосі своїх батьків:

а) хотів пригод;

б) хотів працювати:

в) одружитися;

7. Замість дракона й фенікса Малян зобразив імператорові:

а) жабу й курку;      б) ящірку та горобця;      в) змію та півня;

8 Для Синдбада-Мореплавця характерними були такі риси вдачі:

а) мудрість, дотепність, патріотизм;

б)  допитливість, кмітливість, сміливість;,

в) щирість, задушевність, прагнення до спокійного життя.

 

ІІ рівень

Кожна правільна відповідь 2 бала

Завдання по карткам

В-1

1.Що таке УНТ? Назвіть види усної народної творчості.

2.Напишіть твір – мініатюру за прислів’ям: « Правда як олія: завжди поверх випливає»( француз.)

3.За що жорстоко покарали шакала у казці «Фарбований шакал»?

4.Охарактерезуйте Маляну

 

В-2

1.Що таке казка? Які її особливості? Які бувають казки?

 2.Напишіть твір – мініатюру за прислів’ям: «Найкраще, що є у людини,-це вірний друг»( арабська)

3 Як закінчилася казка «Іссумбосі, або Хлопчик-мізинчик»?

4.Охарактерезуйте Синбада

ІІІ   ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

 

Урок№

Тема: Контрольна робота № 2

Літературна казка

Мета: повторити й узагальнити навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції; розвивати навички усного та писемного мовлення, творчі здібності учнів, пам’ять; виховувати почуття справедливості, поваги до людей добрих та працьовитих.

Хід уроку

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до написання тестів і виконання тестових завдань

 

І рівень Тестові завдання (кожна правільна відповідь 0,5 бала)

1.В якій країні народився Г. Х. Андерсен?

А)  Дания   б) Франція   в) Німетчина

2 У вступі до поеми «Руслан і Людмила» Пушкін уславив:

А)Народну казку      Б)Свою няню      В)Поему « Руслан і Людмила»

3. Зла цариця в «Казці про мертву царівну та сімох богатирів» Олександра Пушкіна перемовлялася із чарівним:

а) яблуком;    б) люстерком;     в) черевичком;
4. Автором казки «Соловейко» є:

а) Ганс Крістіан Андерсен;
б) Шарль Перро;
в) Оскар Уайльд;
г) Олександр Пушкін

5. Слова «Я люблю твоє серце більше, ніж корону» (казка Ганса Крістіана Андерсена «Соловей») промовив:

а) імператор;
б) камергер;
в) справжній соловей;
6. Хлопчика-зірку в зимовому лісі (Оскар Уайльд «Хлопчик-зірка») знайшли

а) двоє ведмежат;
б) двоє мисливців;
в) двоє лісорубів.

7. У сім’ї Лісоруба Хлопчик-зірка найбільше любив:

а) батька;     б) матір;    в)  себе .

8. «Обличчям він став схожий на жабу, а тіло його вкрилось лускою, як у гадюки» (казка Оскара Уайльда «Хлопчик-зірка») тому, що

а) хлопчик-зірка відмовився від рідної матері й прогнав її геть ,посоромившись її;
б) він знущався зі своїх названих братів і сестер;
в) хлопчик виколов кротові очі гострим шпичаком з очерету ;

ІІ рівень

Кожна правільна відповідь 2 бала

В-1

1.Що таке літературна казка? Запишіть назви відомих вам літературних казок та їх авторів.

2.Розкажить факти біографії                    О.Пушкіна

3.Чим царівна заслужила гарне ставлення до себе сімох богатирів ?

 

4. Чого навчає казка Оскара Уайльда « Хлопчик – зірка»?

В-2

1.У чому полягає відмінність між народною та літературною казкою.

 

2. Розкажить факти біографії Андерсена                       

 

3.Розкажіть про подорож Царевича Єлісея, як йому вдалося знайти наречену?

 

4. Чи заслуговує Хлопчик- зірка прощення і любові батьків ?

 

 Підведення підсумків

 

Урок№

Тема: Контрольна робота №3

За творчістю Дж.Кітса, Й.В.Гете, Г.Гейне, Е.Сетона- Томпсона

Мета: перевірка рівня знання учнями фактичного матеріалу, основних понять і вмінь самостійно пояснювати їхню сутність, приводити найбільш переконливі аргументи до своїх суджень

Хід  уроку

1. Організаційний момент.

2 Мотивація учбової діяльності учнів, повідомлення теми, мети й завдань уроку.

 Тестові завдання

 

Початковий рівень ( по 0,5 балів за кожну вірну відповідь)

1 Що таке пейзаж у літературі?

а) художній опис природи         б) опис природи

в) розповідь про зміни у природі      г)художній опис тварин

 2. Тема- це

 а) головна думка твору         б) головні герої

в) те,про що йдеться у творі      г)художні засоби

 

3.Головна думка вірша Й.В.Гете «Нічна пісня подорожнього»

а) треба більше мандрувати         б) треба жити в гармонії з природою

в) краса гір неперевершена         г)уночі в горах ночувати небезпечно

4. «Поезія землі» у вірші Дж.Кітса означає

а) красу природи         б) майстерність поетів

в) назву книги               г) невтомну працю хлібороба

 

5. У вірші Г.Гейне «Задзвени із глибини…» ліричний герой звертається до:

А. Весняного вітерцю

Б. Ясного сонечка

В. Вранішньої зорі

Г. Пісеньки весни.

 

6 Події оповідання Е.Сетона –Томпсона «Лобо» відбуваються:

а) в преріях Мексики               б) в степах України

в) на альпійській рівнині   г)в саванні Африки

 7.Коли Лобо потрапив у неволю, він  не покликав на допомогу тому, що

а) вважав це марним         б) сподівався впоратися сам

в) був гордим                    г)був пихатим

8.Оповідач – мисливець, піймавши Лобо, відчував:

а) радість і гордість         б) байдужість

в) захват                         г)жалість

 

 

 

 

ІІ Рівень

В-1

1 Який настрій відчувається у вірші  Й.В.Гете «Нічна пісня мандрівника»?

2.  Схарактеризуйте оповідача з оповідання «Лобо».

3. Який  епізод твору Е.Сетона – Томпсона «Лобо справив на тебе найсильніше враження? Чому?

 

4. Напишіть розгорнуту відповідь на питання (4-5 речень): «Чого мене навчили твори про природу» (На прикладі улюбленого твору)

 

 

 

 

В-2

1 Який настрій відчувається у вірші

Г.Гейне «Задзвени із глибини…»

2. Чи був оповідач гідним суперником Лобо ?

3. Який  епізод твору Е.Сетона – Томпсона «Лобо справив на тебе найсильніше враження? Чому?

 

 4.Напишіть розгорнуту відповідь на питання (4-5 речень): «Чого мене навчили твори про природу» (На прикладі улюбленого твору)

 

 

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

 

УРОК №

Тема. Контрольна робота № 4

  Творчість М. Твена, Е. Портер

Цілі: навчальна: закріпити знання учнів, виявити рівень знань, умінь та навичок для   контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам'ять, образне й логічне мислення,    вміння відповідати на питання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними і   судженнями; виховна: виховувати на матеріалі літератури повагу до загальнолюдських цінностей. 

 

Хід уроку

      І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

     II. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконують усі завдання)

Тест

Початковий та середній рівень (за кожну правильну відповідь — 0,5 бала)

    1. Справжнє прізвище Марка Твена:

       а) Віллі Боуен; б) Том Бленкеншип;

       в) Семюел Клеменс; г) Джон Пендлтон.

     2. Том Сойєр залучив хлопців до фарбування паркану: 

       а) пообіцявши поділитися з ними своїми скарбами;

     б) зробивши вигляд, що це дуже приємне заняття; 

в) сказавши, що може їх побити;

  3. Коли Том і Беккі заблукали в печері, на них напали:

        а) кажани; б) сови; в) щури;     г) павуки.

4. Псевдонім Марк Твен означає:

а) право руля; б) мірка два;

в) віддати швартові; г) повний уперед.

5. Том і Гек вночі пішли на кладовище:

а) щоб випробувати свою сміливість;

б) бо побилися з хлопцями об заклад;

в) щоб випробувати «ліки» від бородавок.

6. До приїзду в дім тітки Поллі дівчинкою Полліанною опікувалися:

а) Товариство Червоного Хреста;   б) Жіноча допомога;

 в) бабуся й дідусь; г) працівники дитбудинку.

7. Полліанні в пожертву замість ляльки прислали:

 а) ранець; б) лижі; в) милиці;

   8. Що сподівалася побачити Полліанна у своїй новій кімнаті?

а) багато іграшок;

б) картини та килими;

в) велике ліжко.

 

 

 

В-1

 

1.Що таке повість, її особливості?

2. Перекажить будь яку історію Полліанни

3.Дати характеристику Тому

4 Закінчіть думку за правилами «гри в радість».

-Мої батьки забороняють мени грати за комп’ютером більше години в день…

-Замість поїздки на море мене відправлять до бабусі у село…

-Я сподівався отримати за контрольну з математики 10, а отримав 6…

- Моїй молодшій сестрі  весь час щось купують, а мені нічого

 

В-2

 

1.Що таке роман, його особливості?

2.Перекажить будь яку історію Тома

3.Дати характеристику Полліанні

4 Закінчіть думку за правилами «гри в радість».

-Мої однокласники постійно дають мені якісь прізвиська…

-Коли я хочу солодкого мені не купують..

-Мого батька звільнили з роботи і він тепер не купить мені планшет…

- Мене весь час сварять за погані оцінки…

 

                                        

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

 

 Урок№

Тема. Контрольна робота№5

     Сила творчої уяви

Мета: перевірити знання учнів з теми «Сила творчої уяви », використовуючи «Літературний диктант»; виявити, які складові навчального матеріалу вони засвоїли, а які викликали труднощі і потребують корегування; виховувати в учнів прагнення вдосконалювати знання, вимогливість до рівня власних знань.

 

Хід уроку

 І. Повідомлення теми та мети уроку

ІІ. Ознайомлення учнів із завданнями.

 Виконання роботи

1. Автор «Аліси в Країні Див» був: 

А) біологом й істориком;  Б) фізиком і мовознавцем; В) математиком і літератором

 

2. Прообразом Аліси в книзі Л. Керролла «Аліса в Країні Див» стала:

 А) донька Льюїса Керролла;  Б)  племінниця письменника; В) дочка ректора.

 

3. Аліса потрапила в Країну Див, тому що…:

А) туди її запросив Капелюшник;   Б) побігла за Білим Кроликом;  В) випадково упала в яму;

4. Чеширський Кіт знаменитий: 

А)здатністю раптово з'являтися й зникати;     Б)своєю волелюбністю;     В) своєю усмішкою.

5. У вірші М. І. Цвєтаєвої «Книги в червоній палітурці» згадується композитор:

А) Штраус;  Б)   Бах;  В) Шуман.

6. Основна тема вірша «Книги в червоній палітурці»  - це любов до…

А) сестри; Б)  читання;  В) життя

7. У вірші «Книги в червоній палітурці»  дитинство порівнюється з:

А) раєм;  Б) літом; В) піснею

8. В поезії Марини Цвєтаєвої згадуються персонажі творів:

 А) О. Пушкіна;  Б) Г.К. Андерсена;  В) Марка Твена;

2 рівень

1 варіант

1.Розкажіть про Л. Керролла

2.Коротко перекажіть  улюблений уривок з повісті – казки. Чому сподобався?

3.Чому « Алісу в країні див» називають повістю ? Доведіть

4. Як у вірші схарактеризовано пору дитинства? Обгрунтуйте відповідь .

ІІ варіант

1.Розкажіть про М. Цвєтаєву

2.Коротко перекажіть  улюблений уривок з повісті – казки. Чому сподобався?

3.Чому « Алісу в країні див» називають казкою ? Доведіть

4.Про які літературні твори  йдеться у вірші7 З якими почуттями згадує про них поетеса?

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

 

Урок№

Тема. Контрольна робота №6

У колі добрих друзів

Мета: перевірити рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу

Тип уроку: контроль знань

Хід уроку

 І. Оголошення теми і мети уроку

Тести

1. Роальд Дал народився в родині:

а) шведів;    б) норвежців;      в) англійців;

 2. Хто з героїв повісті співав пісні повчального змісту?

а) Чарлі Баккет;     б) Умпа - Лумпи;      в) містер Віллі Вонкі;

 3.Віллі Вонкі був:

а) хитрим і підступним;      б) строгим і скупим;    в) енергійним і дивовижним;

4.З якої країни прийшла до нас казка «Капелюх чарівника»

а) Голландія;   б) Франція;     в) Фінляндія;

5.Який чарівний предмет знайшли герої казки  про муми-тролів на вершині гори?

а) великий рубін;   б) чарівний капелюх;    в) чарівну книгу;

6. Приклад якої родини показує Т. Янсон на прикладі родини мумі – Троля?

а) гарної, дружелюбної;   б) лінивої, сварливої;     в) нецікавої, недружньої;

7. Чого найбільше всього чекав пан Пляшкер?
      а). Понеділк     б) Приходу гостей       в) Повернення Суботика

8. Коли Суботик виконував бажання, то …
а) Меншав у зрості
б).На його обличчі зникали сині крапинки

в) Він ставав дорослішим

 

В-1

1Назвіть факти біографії Т.Янсон

 

2.Перекажіть будь яку пригоду муми-тролів

 

3. Які «випробування» чекали на власників золотих квитків під час екскурсії на фабрику Віллі Вонки?  Хто їх витримав ,а хто – ні?

4.Які поради батькам та й усім дорослим дає автор у казці «Чарлі і шоколадна фабрика»?

 

В-2

1.Назвіть факти біографії Роальд Дала

 

2.Перекажіть будь яку пригоду муми-тролів

 

3.На прикладі яких героїв  казки «Чарлі і шоколадна фабрика» висміюються шкідливі звички дітей

 

4.Чому Віллі Вонка свою фабрику вирішив передати саме Чарлі Бекету?Які риси вдачі хлопчика сподобались чарівнику-кондитеру?

ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ